جمعه 19 خرداد 1402
تاریخ : يکشنبه 2 بهمن 1401
کد 243

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی

هفتمین همایش بزرگ روز عفاف و حجاب شهرستان هریس برگزار شد

یک بهمن به مناسبت مقاومت و ایستادگی مردم مومن و متدین هریس در مقابل سیاست کشف حجاب رضا شاه به نام «روز عفاف و حجاب شهرستان هریس نامگذاری شده است.
رضا شاه در سال1316 و در سفر خود به ارسباران در صدد بررسی موضوع کشف حجاب که بعد از سفر وی به ترکیه و دیدار او با آتاتورک در ایران اجرا شده بود متوجه شد رژیم شاهنشاهی در شهر هریس به اهداف خود نرسیده است، در یک بهمن ماه مردم مومن و مبارز به همراه روحانیون در مقابل این حرکت که اقدام دشمن علیه استقلال و فرهنگ دینی کشور عزیزمان و خدشه دار شدن هویت ملی بود ایستادگی کرده و با ایمان و پاکدامنی اجازه ندادند عزت و حیثیت دینی این مردم زیر سوال برود. در نتیجه عوامل نظام منحوس شاهنشاهی نتوانست در هریس به اهداف خود برسد.
در راستای گرامیداشت این روز که به نام «روز عفاف و حجاب شهرستان هریس» نامگذاری شده است. هفتمین همایش بزرگ عفاف و حجاب شهرستان هریس با حضور مسئولین شهرستان و با سخنرانی حجت الاسلام عبدالرحیم نجفقلی زاده سرایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا برگزار شد.
حاج آقای سرایی در ابتدای سخنرانی ضمن تقدیر و تشکر از مجریان برنامه که در برهه ی حساس جامعه برنامه ای فرهنگی با حضور بانوان شهرستان گفت:شهیدان الگوی برجسته و چراغ روشن صراط مستقیم برای جوانان و آینده سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشند که برای حفظ اسلام و ارزشهای اسلامی جان خود را فدا کردند. وی در ادامه گفت: شهیدان با دل استوار از ایمان و توکل به پروردگار در برابر تمام لشکر آرایی و ماشین نظامی دشمن با گوشت و استخوان استقامت ورزیدند، قلبشان نلرزید، اراده آنان سست نشد و تردید در آنها راه پیدا نکردمظلومانه و مقتدرانه به فیض شهادت نائل آمدند. و پیروزی این انقلاب زبانزد جهانیان است.
امنیت و آرامش امروز کشور مرهون ایثار و از جان گذشتگی شهیدان والا مقام و صبر و استقامت خانواده معظم شهداست. به همین دلیل یاد و نام شهیدان همواره بر تارک حیات انسانیت جاودان، سیره و آموزه های آنان راهنمای انسان های مومن و آزاده بوده است.زنان مومن  و متدین کشور عزیزمان در طول تاریخ با الهلام از سیره و روش فاطمه زهرا (س)حجاب خود را کنار نگذاشته و پایبند به ارزش ها و اصول دین اسلام می باشند. به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی زنان در همه زمینه پیشقدم هستند.حجاب و عفت امروز مورد هجوم دشمن قرار گرفته و فتنه های اخیر نمونه بارز آن می باشد.
از قسمتها مهم این همایش ارائه مقاله با موضوعات: پیشینه حجاب در جهان و ایران، الگوی زن مسلمان، حجاب در ادیان اسلامی، پوشش نیاز فطری انسان، الگوی زن خانه دار، حقوق زن در ایران باستان، حقوق زن در اسلام و ....بود. که به نفرات برتر جوائزی اهداء شد.
پخش کلیپ شامل مصاحبه با شاهدان موضوع کشف حجاب، فرماندار و امام جمعه شهرستان، اجرای گروه سرود دختران آفتاب مدرسه شبانه روزی مردانی آذر و تجلیل از بانوان شاخص محجبه از برنامه های دیگر این همایش بود. 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 2 بهمن 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی هریس