يکشنبه 27 مرداد 1398 16 ذو الحجة 1440 18 اوت 2019
تاریخ : سه شنبه 14 اسفند 1397
کد 95

با حضورفرماندار هریس:

تجلیل از بانوان خیر به مناسبت هفته زن

زنان باید روح و حقیقت گفتار و کردار حضرت فاطمه زهرا (س)، این اسوه ی الهی را درک نمایند و آن را در شکل ها و کالبد هایی نوین، طبق اقتضای شرایط زمانی و مکانی الگوی خویش سازند.
محمودی فرماندار شهرستان هریس در نشست تخصصی « زن،نقش آفرینی چند گانه، تعادل کار،زندگی و خانواده با اشاره به شخصیت حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام) گفت: ایشان در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد. رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند: "فاطمه سرور زنان جهان است". اگر چه بنابر آیه شریفه قرآن، حضرت مریم برگزیده زنان جهان معرفی گردیده و در نزد مسلمانان دارای مقامی بلند و عفت و پاکدامنی مثال‌زدنی می‌باشد و از زنان برتر جهان معرفی گشته است، اما او برگزیده‌ی زنان عصر خویش بوده است. ولی علو مقام حضرت زهرا (علیها السلام) تنها محدود به عصر حیات آن بزرگوار نمی‌باشد و در تمامی اعصار جریان دارد. لذا زنان باید روح و حقیقت گفتار و کردار آن اسوه ی الهی را درک نمایند و با تحلیل و استنباط از سیرة علمی و عملی آن بزرگوار، وظیفة خویش را در همة ابعاد زندگانی (فردی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و... ) دریابند. و آن را در شکل ها و کالبد هایی نوین، طبق اقتضای شرایط زمانی و مکانی الگوی خویش سازند. اسوه پذیران حقیقی آنانی اند که روح رفتار هایی چون بی اعتنایی به دنیا و حقیر شمردن مظاهر فریبندة آن، روح پارسایی و رستگی از حبّ دنیا، روح ساده زیستی و پرهیز شدید از تجمّل گرایی و... را درک و اقتباس نمایند و در کالبد زندگی خویش بگنجانند.
در ادامه امام جمعه محترم گفت: حضرت فاطمه زهرا ـ سلام الله علیها ـ الگوی زنان و مردان عالم، گل سرسبد هستی و عصاره خلقت می باشد. یکی از مهمترین ثمرات زندگی ایشان تربیت فرزندانی همچون حسن و حسین و زینب کبری ـ علیهم السلام ـ می باشد که عالم بشریت هنوز هم بر سر سفره آن بزرگواران نشسته است. حال بهتر معلوم می گردد که چرا محیط خانه مرکز تعالی و رشد یک زن می باشد و چرا بهترین حالت برای او این است که کمترین حضور را در جامعه داشته باشد تا این که بهتر بتواند به وظایف مهم و اساسی خود عمل نماید مقام و منزلت بانوان در اسلام بسیار بالا می باشد. بسیاری از کارهای مهم انسان ها، بر عهده زنان قرار دارد.از جمله تربیت فرزند و فراهم آوردن آرامش و حرارت در محیط خانه،
انسان ها جامعه را می سازند و به تعالی می رسانند و زنان تربیت این انسان ها و زمینه سازی تعالی و رشد آن ها را بر عهده دارند. لذا اولین و بهترین محیط و حیطه فعالیت یک زن، و مرکز تکامل بانوان، محیط خانواده می باشد.
حسینی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان حدیث « ان الله یحب المحسنین » گفت: احسان و نیکوکاری از کارهای اجتماعی و اعتقادی و اخلاقی است. خداوند در قرآن از مسلمانان خواسته است تا در نیکی و نیکوکاری به یکدیگر کمک کنند و خیر و نیکی را در جامعه رواج دهند وی احسان و نیکوکاری را از آثار ارزشمند آرامش روحی دانست و تصریح کرد: احسان و نیکوکاری باعث تعدیل ثروت در جامعه شده و نظام طبقاتی را از بین می‌برد، دوستی و صمیمیت را بین افراد جامعه، ایجاد کرده و آمرزش گناهان انسان را موجب می‌شود.
حسینی افزود: سعادت و عاقبت به خیری انسان‌های نیکوکار در دنیا و آخرت تضمین شده است و موجب محبوبیت‌شان در پیشگاه خداوند می‌شود.
در پایان جلسه از بانوان خیر و بانوان شاغل در ادارت تجلیل به عمل آمد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 اسفند 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس