شنبه 30 شهريور 1398 21 محرم 1441 21 سپتامبر 2019
تاریخ : يکشنبه 28 بهمن 1397
کد 94

فرماندار هریس:

برای اولین باردراستان آذربایجان شرقی جداسازی آب شرب و بهداشتی در شهر بخشایش کلید خورد

مدیر امور آب وفاضلاب منطقه هریس گفت: نخستین پروژه جداسازی آب شرب و بهداشتی استان درشهر بخشایش عملیاتی شد.
فرماندار شهرستان هریس در حاشیه  مراسم بهره برداری از ساختمان توزیع آب تصفیه شده شهر بخشایش با بیان اینکه نخستین پروژه جداسازی آب شرب و بهداشتی استان در بخشایش عملیاتی شد ، اظهار داشت: این طرح به‌صورت پایلوت استان آذربایجان‌شرقی در این شهر دردستور کار اداره آب وفاضلاب هریس قرارگرفت  که امروزبا حضورمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی افتتاح ومورد بهره برداری قرارگرفت.
وی درادامه افزود: برای اجرای طرح دوشبکه ای جداسازی آب شرب بخشایش بعداز احداث تصفیه خانه ونزدیک رسانی محل تحویل آب شرب بیش از 2 کیلومترلوله به سایز110 از تصفیه خانه تا ساختمان توزیع درداخل شهر  لوله گذاری شده که بیش از 3 میلیارد ریال هزینه شده است.
زحمتی  مدیر امور آب وفاضلاب منطقه هریس گفت: تصفیه‌خانه آب شهر بخشایش یکی از این پروژه است که در ادامه طرح آبرسانی به شهر بخشایش و در راستای بهبود کیفیت آب نسبت به احداث سیستم کامل تصفیه آب به روش اسمز معکوس اقدامات لازم معمول شده است.
مدیر امور آب وفاضلاب منطقه هریس میزان آب ورودی به تصفیه‌خانه بخشایش را 26 مترمکعب در ساعت اعلام کرد و افزود: میزان آب خروجی این تصفیه‌خانه نیز 18 مترمکعب در ساعت بوده و سختی آب ورودی 850 میلی‌گرم در لیتر و سختی آب خروجی نیز  50 میلی‌گرم در لیتر است.
زحمتی  اعتبار کل این دو پروژه را 13میلیارد ریال  اعلام کرد و گفت: هدف اصلی از طرح تصفیه خانه آب شهر بخشایش افزایش بهبود کیفیت آب شرب شهروندان ساکن در این شهر بوده و ظرفیت تصفیه آب 900 متر مکعب در شبانه روز است.
مدیر امور آب وفاضلاب منطقه هریس از دیگر اقدامات انجام شده در شهر بخشایش درجهت بهبود منابع آب این شهر به حفر وتجهیز 3 حلقه چاه، اجرای خط انتقال به طول 12 کیلومتر واحداث ساختمان بهره برداری اشاره کرد وگفت : برای اجرای این طرح ها نیز بیش از 13میلیارد ریال هزینه شده است.
وی  از مردم شهر بخشایش خواست با توجه به محدودیت جدی منابع آبی در این منطقه، در مصرف این نعمت الهی دقت کرده و بصورت بهینه آن را مصرف کنند.
لازم به توضیح است کل اعتبارات هزینه شده اداره آب وفاضلاب شهرستان هریس در20 ماه گذشته در شهر بخشایش  26 میلیارد ریال می باشد.


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 28 بهمن 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس