شنبه 30 شهريور 1398 21 محرم 1441 21 سپتامبر 2019
تاریخ : يکشنبه 30 دي 1397
کد 86

مهدوی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان هریس:

منشأ 55% طلاق استان اعتیاد است

مهدوی تاسیس موسسه و انجمن خیریه برای حمایت از خانواده های معتادین لازم و ضروری دانست.
فرماندار هریس در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر گفت: بحث اعتیاد یک آسیب اجتماعی و خانمانسوز می باشدکه تبعات زیانباری از قبیل وقوع جرائم سرقت، جنایت و.. برای جامعه دارد. عمده طلاق های زوجین به علت اعتیاد می باشد که از هم گسیختگی خانواده ها را به دنبال دارد. بیشتر افراد ناآگاهانه به اعتیاد وارد می شوند و باورهای غلط نیز در این خصوص موثر می باشد. دربحثهای روابط جنسی تبلیغات سوئی در این خصوص وجود دارد.در شهرستان هریس علی رغم تمام فعالیتهای دستگاههای ذیربط در زمینه مبارزه با مواد مخدر ، متاسفانه آمار اعتیاد رو به افزایش می باشد که در این خصوص همت همگانی می تواند جلو این آسیب اجتماعی را بگیرد. با تشکیل تیم تخصصی بررسی آسیب های اجتماعی متشکل از کارشناسان دستگاههای ذیربط در شهرستان هریس موضوع بررسی علل و عوامل اعتیاد در دستور کار این تیم تخصصی قرار گرفته است.
 قبل از بیانات فرماندار محترم ، فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان هریس گزارشی از وضعیت اعتیاد و کشفیات مواد مخدر در شهرستان ارائه نمودند ایشان با بیان اینکه در 9 ماهه سال جاری مقدار 193 کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط عوامل پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان هریس کشف و ضبط گردیده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل 293 درصد افزایش کشفیات داریم.و 9 نفر از قاچاقچیان عمده دراین مدت دستگیر وبه مراجع قضایی معرفی شده اند.
مهدوی مشاور محترم استاندار ودبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با ارائه آمار(جهانی-کشوری واستانی) در زمینه مواد مخدر گفت: در این زمینه آمارها مختلف می باشد و 44 باور غلط در این خصوص وجود دارد. وی به آثار زیانبار مصرف مواد مخدر اشاره کرده و آگاه سازی جامعه بالاخص قشر جوان را نسبت به عواقب سوء مصرف مواد مخدر لازم دانست و افزود سند ملی 1396 الی 1400 با رویکرد اجتماعی تدوین شده و وظایف دستگاهها مشخص گردیده وقرار براین است که 25 درصد اعتیاد کاهش یابد. 55 درصد طلاق استان مربوط به اعتیاد است. ما در اجرای برنامه های فرهنگی نا امید هستیم وباید در این زمینه برای پیشگیری و آگاه سازی بیشتر تلاش کنیم. کارهای فرهنگی وپیشگیری نقش بسزایی در این زمینه دارد و پیشنهاد می شود به صورت منطقه ای و محله محور انجام گیرد. تا بدین طریق از روی آوردن افراد سالم به اعتیاد جلوگیری شود.وی همچنین  تاسیس موسسه و انجمن خیریه برای حمایت از خانواده های معتادین لازم و ضروری دانست.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 30 دي 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس