يکشنبه 1 ارديبهشت 1398 15 شعبان 1440 21 آوریل 2019
تاریخ : يکشنبه 22 مهر 1397
کد 75

فرماندار هریس :

تکریم سالمندان و احترام ویژه آنان، از آموزه هاي‌ روشن فرهنگ اسلامی است

نعمت وجود با بركت سالمندان، اغلب تا هستند، ناشناخته است. وقتی به جایگاه حساس و مهم و نقش كارگشای آنان پی می‏برند كه از دست بدهند.
روز نهم مهرماه، در هر سال به عنوان روز سالمندان نامگذاری شده است تا گامی در راستای تکریم این پدران و مادران برداشته شود. دوران سالمندی همانند دوران کودکی یا جوانی، یکی از مراحل زندگی است با این تفاوت که دوران کودک و جوانی، سرشار از انرژی و تلاش، ولی دوران سالمندی، همراه با تحلیل قوا و کاهش میزان فعالیت های فیزیكی می باشد.
 
تکریم سالمندان و احترام ویژه آنان، از آموزه هاي‌ روشن فرهنگ اسلامی است . اسلام به آنان ارج می ‏نهد و حرمت قائل است و به رعایت حقوق و احترام آنان سفارش كرده و به بهره گیری از تجارب و افكار پخته آنان تشویق می كند.
مجموعه افراد یك فامیل، نسبت به بزرگ خاندان احترام می ‏گزارند و در كارها با آنان مشورت می ‏كنند و در اختلافات، به رأی و حكمیت و داوری آنان ارج می ‏نهند و گاهی یك سخن از سوی آنان، آتش فتنه‏ ای را خاموش می ‏سازد، یا تفرقه و كدورتی را به وفاق و همدلی و آشتی مبدل می ‏سازد.
نعمت وجود با بركت آنان، اغلب تا هستند، ناشناخته است. وقتی به جایگاه حساس و مهم و نقش كارگشای آنان پی می‏برند كه از دست بدهند.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 22 مهر 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس