جمعه 16 خرداد 1399 12 شوال 1441 5 ژوئن 2020
تاریخ : چهارشنبه 27 تير 1397
کد 52

فرماندار هریس :

تحقق سلامت زمانی اتفاق می افتد که تک تک افراد جامعه به وظایف خود عمل کنند

دکتر مهامین تشکیل مجمع خیرین سلامت ، تشکیل حداقل 3 کانون سلامت محله (ریش سفیدان،اهالی محل و...،مشکلات و پتانسیل سلامت را شناسایی و برای حل آن برنامه ریزی میکنند.) و تشکیل NGO های سلامت محور را از ضروریات شهرستان عنوان نمود .
اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان هریس با حضور فرماندار ، کلیه مسئولین شهرستان و نورآبادی دبیر دبیرخانه کارگروه سلامت با شعار علم ، خلاقیت و سیاست گذاری در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید ، ابتدا فرماندار محترم شهرستان ضمن خوشامدگویی به حضار اظهار داشتند تمامی ادارات نقش مهمی در تامین سلامت یک جامعه دارند و تحقق سلامت زمانی اتفاق می افتد که تک تک افراد جامعه به وظایف خود عمل کنند.
امام جمعه محترم شهرستان نیز ضمن تاکید بر اهمیت سلامت از دیدگاه اسلام از احداث بیمارستان امام حسین(ع) و ارائه خدمات آن تشکر و قدردانی نمودند.
دکتر مهامین ضمن ارائه تعریف کانونهای سلامت محله و مجمع سلامت اظهار نمودند که در بحث عوامل موثر بر سلامتی فقط 25%در اختیار وزارت بهداشت میباشد و بقیه در اختیار و حیطه سایر سازمانها و ارگانهاست؛ ایشان تشکیل مجمع خیرین سلامت ، تشکیل حداقل 3 کانون سلامت محله (ریش سفیدان،اهالی محل و...،مشکلات و پتانسیل سلامت را شناسایی و برای حل آن برنامه ریزی میکنند.) و تشکیل NGO های سلامت محور را از ضروریات شهرستان عنوان نمود . در ادامه دکتر مهامین در قالب پاورپوینت به ارائه عملکرد شبمه بهداشت شهرستان در راستای حیطه های سلامتی ، شاخصهای واحدهای ستادی ، شاخصها و انتظارات از ادارات ، پروژه های در حال احداث و چالشهای سلامتی موجود در شهرستان و ... پرداختند .
نورابادی دبیر دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت : سلامتی مثل یک صندلی سه پایه میباشد که پایه های آن جسمی،روانی و اجتماعی میباشد.
در حیطه ی جسمی مشکل عمده ای که اکنون درگیرآن هستیم بیماریهای غیرواگیر میباشد.
در حیطه روانی طبق آمارهای جهانی ، ایران دومین کشور پرخاشگر دنیاست و خودکشی ها در تمام رده های درآمدی رو به افزایش است.
در حیطه ی اجتماعی نیز مشکلات سلامتی رو به افزایش گذاشته است .به عنوان مثال تغییرات اقلیمی و به دنبال آن تغییر تمام جنبه های سلامتی اتفاق افتاده است .
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 27 تير 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس