جمعه 16 خرداد 1399 12 شوال 1441 5 ژوئن 2020
تاریخ : يکشنبه 17 تير 1397
کد 46

برگزاری جشنواره فطیر و غذای سنتی در روستای خشکناب شهرستان هریس

جشنواره فطیر و غذای سنتی در روستای خشکناب شهرستان هریس برگزار گردید.

مجید خدابخش درخصوص اینکه این جشنواره از چندین جهت حائز اهمیت است، بیان کرد: سال قبل ۱۰ هزار نفر دراین جشنواره حضور داشتند و امسال برآورد می شود که این رقم به 20هزار نفر افزایش یابد؛ اینکه 20هزار نفر خانواده باهم و دور هم جمع شوند و دریک فضای کاملا مثبت و فرهنگی و تربیتی ساعاتی را بگذرانند، بسیار ارزشمند است.وی افزود: نشانه های اشتغال جوانان، اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی به عنوان مطالبه چندساله رهبر معظم انقلاب در این جشنواره وجود دارد؛ همه عزیزان  و مسئولان حاضر در جشنواره برای اشتغال جوانان، رونق روستا ها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها کمک کنند.
استاندار آذربایجان شرقی ارزان ترین و غیر وابسته ترین راه ایجاد اشتغال را توسعه موضوع گردشگری دانست و اظهار داشت: گردشگری به نوعی بوم گردی و حفظ محیط زیست است؛ در عین حال ما می توانیم سنت های فرهنگی و غذاهای سنتی را عرضه و حفظ کنیم.
وی در ادامه تشریح کرد: خوشبختانه امسال دراستان ما ۱۹ روستا شناسایی شده است که به عنوان مقاصد بوم گردی از ظرفیت خوبی برخوردار هستند.
 
وی تاکید کرد: ما باید در دو جهت حرکت کنیم؛ نخست اینکه بنیاد مسکن زمینه ارایه امکانات به این روستا ها از جمله آب،برق، گاز و راه ها را فراهم کند و دوم اینکه سرمایه گذاران بخش خصوصی پیشقدم شوند؛ البته همه چیز باید به صورت سنتی باشد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 تير 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس