جمعه 16 خرداد 1399 12 شوال 1441 5 ژوئن 2020
تاریخ : يکشنبه 10 تير 1397
کد 45

15 تیر ماه در هریس برگزار می شود

اولین همایش معرفی ظرفیتهای سرمایه گذاری شهرستان هریس

سومین جشنواره فطیر سنتی و توانمندیهای بومی شهرستان هریس جمعه 15 تیر ماه در روستای خشکناب هریس برگزار می گردد .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان هریس ، فرماندار هریس به منظور پوشش خبری همایش سرمایه گذاری این شهرستان با دعوت دبیر خانه همایش نشستی با حضور جمعی از خبرنگاران نشریات و رسانه های جمعی در روز جمعه مورخ 08/04/97 در سالن اجتماعت فرمانداری هریس برگزار گردید . در این جلسه اقای محمودی فرماندار هریس ضمن سخنان مبسوطی با اشاره به جایگاه فرهنگی و تاریخی شهرستان در استان ، هریس را نگین شرق استان معرفی کرده و وجود هنر فرش دستباف هریس را جزء معدود هنرهای به ثبت رسیده در سطح جهانی است را نمونه ای از ظرفیتهای بی بدیل شهرستان در نیل به توسعه همه جانبه دانست .
در ادامه جلسه فرماندار شهرستان هریس به معرفی توانمندیهای طبیعی و انسانی شهرستان پرداخته و تکمیل بزرگراه تبریز –  هریس - اهر ، احداث نیروگاه 1000 مگاواتی سیکل ترکیبی و شروع عملیات بهره برداری از معادن غنی طلا و مس سوناجیل را به عنوان نیروی محرک اقتصاد شهرستان هریس بیان نمود و از سرمایه گذاران بخش خصوصی خواست با شرکت در همایش « معرفی ظرفیتهای شهرستان هریس » ضمن آشنایی با توانمندیهای کشاورزی ، گردشگری ، صنعتی  و معدنی منطقه  از نزدیک با مدیران شهرستان به منظور بررسی راهکار های  همکاری همه جانیه رایزنی نمایند .  ایشان حضور سرمایه گذاران هریسی مقیم تهران را از نقاط مثبت این همایش اعلام کردند .
آقای محمودی همچنین وجود طبیعت بکر و کمتر معرفی شده شهرستان و ذخایر طبیعی وسیع منطقه را زمینه ساز رشد گردشگری تفریحی دانست و آمادگی شهرستان را برای پذیرش سرمایه گذاری در کنار سدهای شهرستان از جمله سد آرباطان اعلام کرد .
وی در ادامه وجود بقعه ها و آرامگاه ارمیای نبی را فرصت مناسبی برای گردشگری مذهبی و تاریخی بیان کرده و استفاده از فرصت بی بدیل همایش سرمایه گذاری شهرستان هریس برای معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان را خواستار شد .
در پایان جلسه فرماندار توضیحات لازم را به سوالات خبرنگاران حاضر در جلسه در خصوص فرصتهای سرمایه گذاری در شهرستان بیان نمودند . پس ا ز اتمام جلسه خبرنگاران مدعو با حضور در اماکن دیدنی طبیعی و تاریخی شهرستان از نزدیک با گوشه هایی از ظرفیتهای گردشگری شهرستان آشنا شدند .
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 تير 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس