جمعه 16 خرداد 1399 12 شوال 1441 5 ژوئن 2020
تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397
کد 42

فرماندار هریس : عزم جدی تمامی دستگاهها را می طلبد

فرماندار هریس گفت : ریشه کن کردن بی سوادی باعث رشد و بالندگی هرچه بیشتر جامعه می شود و این امر عزم جدی تمامی دستگاهها را می طلبد .

محمودی فرماندار شهرستان هریس در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی گفت : یکی از مهمترین شاخص های سطح آگاهی افراد جامعه میزان سواد اجتماعی آن جامعه می باشد . بنابراین آموزش و پرورش باید در کنار آموزش خواندن و نوشتن ، با همکاری سایر دستگاههای اجرایی به آموزش مهارتهای فنی و حرفه  ای ،کشاورزی ، صنعتی و . . . برای دانش آموزان بپردازد و در نتیجه به این هدف جامه عمل بپوشاند .
محمودی در ادامه گفت :  تلاش برای سواد آموزی به قشر بیسواد ، یکی از دغدغه های بزرگ مسئولین می باشد اما در این زمینه الویت باید برای کودکان بازمانده از تحصیل باشد چرا که  امروزه متاسفانه هزینه های سنگینی برای کودکان بازمانده از تحصیل و خارج از محیط آموزشی می دهیم که خشونت ، سرقت ، زورگیری ، اعتیاد و قاچاق از مهم ترین پیامد های آن می باشد . یکی دیگر از مشکلات شهرستان ازدواج زود هنگام و به تبع ان ترک تحصیل دانش آموزان می باشد بنابراین باید با آموزش و ارتقای دانش والدین، توانمندسازی کودکان، نوجوانان و جوانان و افزایش آگاهی در آنان، اصلاح قوانین ازدواج، اصلاح رویه‌های فرهنگی همسرگزینی، توجه به تفاوت بین فرد چه زن و چه مرد و بلوغ جسمانی با بلوغ روانی و اجتماعی از ازدواج زودهنگام و ترک تحصیل دانش اموزان جلوگیری کرد.
وی افزود : ریشه کن کردن بی سوادی باعث رشد و بالندگی هرچه بیشتر جامعه می شود و این امر عزم جدی تمامی دستگاهها را می طلبد .
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس