پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 10 اسفند 1399
کد 181

فرماندار هریس:

تغییر نگرش جوانان از کارجویی به کارآفرینی

فرماندار شهرستان هریس با تاکید بر توانمندسازی جوانان، گفت: اصلی‌ترین راهبرد ستاد ساماندهی امور جوانان برای اشتغال جوانان تغییر نگرش از کارجویی به کار آفرینی است که در این راستا ما باید به دنبال آموزش و تربیت جوانان کارآفرین باشیم.
فرماندار هریس اشتغال را به عنوان بزرگترین مشکل جوانان یاد کرد و گفت: در شرایط موجود بهترین راه توسعه اشتغال، تقویت بخش خصوصی است و در این راستا از طرح‌های اشتغال زایی با جدیت تمام حمایت می‌کنیم.
علیرضا خاکپور روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه از تهدید کرونا بایستی برای پی‌ریزی یک سبک زندگی جدید بهره ببریم، خاطرنشان کرد: امروز فرصت خوبی فراهم شده است تا از تشریفات زائد در مراسم مختلف بکاهیم و دستگاه‌های فرهنگی بایستی در این مسیر جوانان را ترغیب کنند. متولیان امور فرهنگی و تشکل‌های مردم نهاد باید به ترویج ازدواج آسان در شرایط موجود اهتمام ویژه داشته باشند. افزایش تاب آوری جوانان زمینه ازدواج پایدار و تداوم زندگی مشترک را ایجاد می کند.
خاکپور وجود معادن غنی مس و طلا در شهرستان هریس را زمینه ساز توسعه و تحول عظیم در منطقه و محرک اقتصادی مناسبی برای ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمدی مردم منطقه دانست. وی با تاکید بر توانمندسازی جوانان، گفت: اصلی‌ترین راهبرد ستاد ساماندهی امور جوانان برای اشتغال جوانان تغییر نگرش از کارجویی به کار آفرینی است که در این راستا ما باید به دنبال آموزش و تربیت جوانان کارآفرین باشیم و این مسئله باید در نظام آموزشی ما ( مدارس و دانشگاه ها) نهادینه شود تا جوانان بدون احتیاج به کسی روی پای خود بایستند .
خاکپور گفت: آموزش وپرورش باید جوانان را در رشته های مختلف تربیت کند تا جوان بعداز فارغ التحصیل شدن مستقیم جذب بازار کارشود.
وی اظهار کرد: آموزش ها باید مطابق با استعداد و نیاز هر منطقه باشد.
فرماندار هریس با بیان اینکه مشخص نیست تا چه زمانی با بحران کرونا مواجه هستیم، گفت: بایستی در حوزه‌ ورزش با توجه به اقتضای این شرایط برنامه‌ریزی شود.
وی از ایجاد اماکن اختصاصی رشته های ورزشی تکواندو، کشتی، ژیمناستیک ،کاراته و تنیس روی میز و ایجاد خانه های ورزشی در روستاهای جانقور و باروق با رویکرد توسعه ورزش قهرمانی و ورزش روستایی شهرستان هریس در سال جاری قدردانی کرد و تشکیل تیم کارشناسی بررسی آسیب های اجتماعی شهرستان را خواستار شد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 اسفند 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی هریس