دوشنبه 7 مهر 1399 10 صفر 1442 28 سپتامبر 2020
تاریخ : يکشنبه 19 مرداد 1399
کد 159

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت در شهرستان هریس

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به شهرستان هریس سفر کرد.

در این سفر یک روزه از دوکارخانه فعال تولید پکیج وفیلتر خودرو ومجتمع احداث تصفیه خانه صنعتی بیلوردی هریس بازدید شد .
صادقی نیارکی ضمن بازدید از کارخانه های فعال شهرک بیلوردی هریس گفت: براساس تکالیف محوله وزارت متبوع، مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و همچنین فرایند پیشرفت عملیات اجرایی پروژه های ملی در جهت تسهیل و تسریع امور با جدیت و قوت دنبال می شود .
معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت درادامه افزود: همه باید درشرایط ویژه دولت، دست در دست هم بدهیم تا موضوعات اقتصادی و صنعتی را با موفقیت به پیش ببریم .
وی ادامه داد: ضمن احصاء مسائل و مشکلات اقتصادی شهرستان ظرف دو هفته آینده ستاد تسهیل ویژه برای آن اجرایی شود.
نیارکی درمورد ورق مورد نیاز واحدهای صنعتی جهت پوشش سوله گفت: این ورقها  تامین شده است وظرفیت های  مواد اولیه تولید باید دراختیار صنایع هم تراز یا پایین دستی قرارگیرد که در غیر اینصورت سهمیه تخطی کنندگان  قطع خواهد شد.
وی ادامه داد: کشور با مالیات و ارز حاصل از صادرات  اداره می‌شود که شفاف‌سازی مالی و همراهی اقتصادی از سوی صادرکنندگان لازم است.
نیارکی  از پیگیری روند پیشرفت فیزیکی طرح ها و پروژه ها با همکاری و همراهی مقامات استانی یاد کرد و گفت : در سال جهش تولید با هم افزایی و برنامه محوری در جهت افزایش ظرفیت تولید ، خود اتکایی و صادرات محوری محصولات حرکت می کنیم .
محرم زاده  نماینده مردم اهر وهریس نیز درحاشیه این بازدید گفت:  تعداد 48 واحد دارای پروانه بهره برداری در شهرک صنعتی بیلوردی داریم که از این تعداد35 واحد فعال  با اشتغالزایی 1200 نفر شروع به فعالیت کرده اند که متاسفانه 13 واحد راکد وغیرفعال به جهت معوقات و بدهی های بانکی و نبود سرمایه در گردش  در بلاتکیفی می باشند.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه درصد بیکاری در شهرستان هریس از متوسط کشوری و استانی بیشتر و در حدود 15/1 درصد می‌باشد که اگر این 13 واحد شروع به فعالیت نمایند بیش از 500 نفر مشغول به کار خواهند شد وکل اشتغال این شهرک صنعتی به 1700نفر خواهدرسید.
محرم زاده ادامه داد: در شهرک صنعتی وناحیه صنعتی اهر هم 40 واحد فعال با اشتغال 816 نفر می‌باشند  که عمده مشکلات آنها هم نبودنقدینگی،  مشکل مالی ومشکل دریافت تسهیلات است که بایستی نسبت به  رفع آنها کارگروه های رفع موانع تولید شهرستان اهر وهریس فعال شوند.
خاکپور فرماندارهریس هم تملک زمین عمده مشکلات شهرک صنعتی بیلوردی وناحیه صنعتی زرنق وهریس را مشکل زمینهای اوقافی اعلام کرد و گفت:  برای توسعه شهرک صنعتی بیلوردی و ناحیه صنعتی زرنق وایجاد ناحیه صنعتی درشهرهریس مشکل زمین داریم  که متاسفانه زمینهای اوقافی در این محدوده وجود دارد واداره اوقاف مانع توسعه این شهرکها است.
وی ادامه داد: یکی دیگر ازمشکلات  شهرکهای صنعتی شهرستان عدم برخورداری واحدها از معافیت های مالیاتی ومشوق های آنها  دراین شهرستان می باشد  که ناشی  از نبود دفاتر حسابداری استاندارد است.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 مرداد 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی هریس