دوشنبه 7 مهر 1399 10 صفر 1442 28 سپتامبر 2020
تاریخ : شنبه 11 مرداد 1399
کد 158

فرماندار هریس:

وجود معادن غنی مس و طلا محرک اقتصادی و زمینه ساز توسعه و تحول عظیم در منطقه

علیرضا خاکپور فرماندار شهرستان هریس وجود معادن غنی مس و طلا در شهرستان هریس را زمینه ساز توسعه و تحول عظیم در منطقه و محرک اقتصادی مناسبی برای ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمدی مردم منطقه دانست.
خاکپور در جلسه بررسی روند فعال سازی معادن طلا و مس سوناجیل شهرستان هریس با اشاره به اهمیت اکتشاف و توسعه کانی های فلزی و غیر فلزی به عنوان صنایع مادر و تغذیه در منطقه و محرک اقتصادی مناسبی برای ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمد مردم دانستند. در این جلسه آقای محرم زاده ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و تعامل رؤسای ادارات ذیربط و تلاش های مدیران شرکت معدنی زر مس فراور آذربایجان برای ایجاد زمینه تولید و اشتغال جوانان و توسعه همه جانبه منطقه ، خواستار اقدامات ملوستر به منظور اقناع خواسته به حق اهالی محترم شهرستان و تشویق مجموعه مدیران شهرستان به همکاری و تعامل حداکثری با مدیران شرکت مذکور شدند.
در ادامه فاتح قائم مقام شرکت معدنی زرمس فرآور آذربایجان به تشریح مراحل مختلف اعم از ثبت شرکت و اخذ مجوزهای اکتشاف و بهره برداری و هزینه های انجام شده پرداخت و خواستار مساعدت ادارات شهرستان هریس به منظور تسریع در اعطای مجوزهای قانونی بویژه از سوی ادارات محیط زیست و منمابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هریس به منظور شروع عملیات اجرایی از جمله تملک اراضی، تجهیز کمپ و باطله برداری و در نهایت استخراج طلا و مس شدند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 11 مرداد 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی هریس