شنبه 14 تير 1399 12 ذو القعدة 1441 4 ژوئیه 2020
تاریخ : پنجشنبه 12 دي 1398
کد 133

مراسم 9 دی در شهرستان هریس

برگزاری مراسم 9 دی در شهرستان هریس با سخنرانی امام جمعه و با حضور فرماندار، مسئولین ادارات و مردم شریف و متدین

حماسه نه دی نقطه آغاز بیداری اسلامی است و تفکر انقلاب اسلامی این باور را درمورد مردم و نخبگان کشور بوجود آورد که انقلاب از ظرفیت های بالایی در ترمیم آسیب های درونی خود برخوردار است .
مراسم 9 دی باید از تمام ظرفیت  رسانه ای ، همایش ها و تریبون های مختلف برای تبیین درست هوشمندانه و عمیق فتنه 88 و حماسه بزرگ 9 دی بهره برد و به نقش مردم در خنثی سازی فتنه 88 پرداخت شود.
ایشان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری به اعضای ستاد گرامیداشت نهم دی گفتند: این فتنه صرفا منحصر به حضور عده ای در خیابان ها نبود بلکه ناشی از یک بیماری بود.در ادامه گفت: فتنه 88 ریشه های عمیقی داشت که بر اساس طرح های خارجی برای به چالش کشیدن و براندازی نظام صورت گرفت. و از این رو باید از این قیام با توجه به نقش برجسته آن در تاریخ انقلاب برای تبیین زمینه ها و ریشه های فتنه استفاده کرد . یکی از اهداف فتنه 88 به چالش کشیدن نقش دین در عرصه سیاسی بود این الگو که انقلاب اسلامی آن را بعنوان یک مدل سیاسی مطرح کرد توانست الهام بخش بیداری اسلامی باشد وی در ادامه افزود: حماسه نه دی نقطه آغاز بیداری اسلامی است و تفکر انقلاب اسلامی این باور را درمورد مردم و نخبگان کشور بوجود آورد که انقلاب از ظرفیت های بالایی در ترمیم آسیب های درونی خود برخوردار است.


  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 12 دي 1398
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس