يکشنبه 27 بهمن 1398 21 جمادى الثانية 1441 16 فوریه 2020
تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1398
کد 114

فرماندار هریس:

جلسه تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی تشکیل شد

فرماندار شهرستان هریس از تشکیل جلسه با بانوان روستایی هریس با هدف تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی خبر داد .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان هریس در این جلسه که با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، امور بانوان سازمان جهاد کشاورزی استان و معاون مدیر کل سازمان جهاد دانشگاهی تشکیل شد در خصوص بررسی مسائل و مشکلات و پتانسیل های جامعه روستایی در بخش بانوان، انتخاب زنان تسهیلگر و تاسیس صندوق اعتباری خرد زنان روستایی بحث  و تبادل نظر شد .
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در این جلسه گفت: یکی از اساسی ترین عوامل توسعه جوامع روستایی نقش و وجود زنان می باشد که در تولید و چرخه اقتصادی بسیار چشمگیر تر از زمان گذشته است. زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه حق مشارکت در تمامی ابعاد جامعه را دارند  و باید برای حضور فعال آنها ، در هر برنامه توان این بخش از نیروی کار در نظر گرفته شود، بر این اساس دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در سال رونق تولید، طرح توانمند سازی زنان را برای حضور فعال آنها در عرصه های مختلف در سر لوحه اهداف خویش قرار داده است. از جمله این طرح ها میتوان به آموزشهای سبک زندگی اسلامی، آشنایی با حقوق زنان، اثرات منفی کودک همسری در جامعه و طرح تشکیل صندوق خرد زنان روستایی را نام برد که از رهیافت های مهم فقر زدایی در دهه های اخیر است که با هدف ایجاد وگسترش فعالیت های در آمد زا به ویژه برای زنان کم درآمد، توسعه جوامع محلی را تسهیل می کند، این برنامه روش کارایی برای افزایش درآمد خانوارهای فقیر در روستا ها می باشد و اعضای این صندوق را زنان روستائی تشکیل میدهند.
 
 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان افزایش دسترسی زنان روستایی کم درآمد به تسهیلات، توانمند سازی زنان روستایی برای فعالیت های مشارکتی مرتبط با بخش،  ایجاد اشتغال و افزایش سطح  درآمد زنان را از اهداف تشکیل صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی بیان کرد .
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 مرداد 1398
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس