شنبه 14 تير 1399 12 ذو القعدة 1441 4 ژوئیه 2020
تاریخ : چهارشنبه 9 مرداد 1398
کد 112

فرماندار هریس :

با ایجاد اشتغال، انجام کارهای فرهنگی و ایجاد انگیزه در یک معتاد برای ترک اعتیاد، یک جامعه را نجات داده ایم

امنیت حاکم در این شهرستان مرهون تلاش شبانه‌روزی نیروهای نظامی و انتظامی، امنیتی، سپاه و بسیج است.
فرماندار شهرستان هریس در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: بزرگترین هدف این  شورا پیشگیری از گرایش افراد به مواد مخدر و بروز معضلاتی است که توسط معتادین در اجتماع بوجود می آید اعضای شورا بایداقدامات لازم در جهت فراهم سازی بستر مناسب برای ایجاد کمپ ترک اعتیاد در شهرستان را انجام دهند. همه ما باید در تعامل کامل برای دستیابی به هدف تلاش کنیم. اعتیاد یک آسیب اجتماعی و خانمانسوز است که تبعات مختلف و زیانبار برای جامعه دارد.
عمده اختلافات زوجین به علت اعتیاد می باشد که از هم گسیختگی خانواده ها را به دنبال دارد. بیشتر افراد معتاد ناآگاهانه به اعتیاد روی آورده اند و بایستی بافت اجتماعی فرهنگی در مناطق مختلف شهرستان در ارائه گزارشات تحلیلی مدنظر قرار گیرد. متاسفانه آمار اعتیاد رو به افزایش می باشد که در این خصوص همت همگانی برای جلوگیری از این آسیب اجتماعی را می طلبد.
نقش آموزش و پرورش در این زمینه باید جدی گرفته شود و به سمت  آگاه سازی و پیشگیری برویم تا دانش‌آموزان از ابتدا متوجه عواقب زیانبار مواد مخدر باشند. ایجاد بسترشغلی مناسب برای افراد معتاد از اقدامات اساسی در این مورد می باشد.
ایشان همچنین خواستار برخورد جدی عوامل قضایی و انتظامی با توزیع کنندگان مواد مخدر و نظارت بیشتر بر قهوه خانه ها در شهرستان شدند.
در ادامه استاد رحیمی مشاور استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با ارائه برخی آمار(جهانی-کشوری واستانی) در زمینه مواد مخدر بیان داشت در این زمینه آمارها مختلف می باشند. ایشان به آثار زیانبار مصرف مواد مخدر اشاره داشته و ارائه اطلاعات لازم در زمینه انواع مواد مخدر و آگاه سازی جامعه بالاخص قشر جوانان  نسبت به عواقب سوء مصرف مواد اعتیادآور را لازم دانست.  
 وی افزود کارهای فرهنگی نقش بسزایی در این پیشگیری دارد و از ظرفیت ائمه محترم جمعه وجماعات در تبیین موضوع در خطبه ها و منابر ومجالس باید کمک گرفت و در رشد شخصیت و آگاهی  مردم بالاخص جوانان بایستی تلاشهای فرهنگی صورت گیرد. دستگاههای فرهنگی- حمایتی در این زمینه اقدامات اساسی انجام دهند.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 مرداد 1398
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس