يکشنبه 27 بهمن 1398 21 جمادى الثانية 1441 16 فوریه 2020
تاریخ : چهارشنبه 2 مرداد 1398
کد 110

فرماندار هریس:

تا شروع سال تحصیلی جدید همه مدارس شهرستان به بخاری هرمتیک مجهز می شوند.

فرماندار هریس با اشاره به اینکه در این شهرستان هیچ مدرسه کانکسی و دارای بخاری نفتی وجود ندارد، گفت: تا شروع سال تحصیلی جدید با مساعدت اداره‌کل نوسازی آذربایجان‌شرقی همه مدارس شهرستان به بخاری هرمتیک مجهز و بخاری‌های گازی جمع آوری می‌شوند.
علیرضا خاکپور در جلسه شورای آموزش وپرورش هریس، گفت: با توجه به وضع اقتصادی نامساعد خانواده‌ها در مناطق دورافتاده، لازم است برای تسهیل رفت و آمد دانش‌آموزان و کاهش بار مالی والدین آنها در این مناطق تدابیر جدی اتخاذ شود.
وی با اشاره به اهمیت انتخاب رشته صحیح دانش آموزان اظهار داشت، انتخاب رشته متناسب با علایق و استعداد دانش آموزان و به دنبال آن هدف گذاری کنکور می تواند در آینده تحصیلی و شغلی این قشر آینده ساز نقش بسزایی داشته باشد.
خاکپور به لزوم هوشمندسازی مدارس طبق ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: اگر به دنبال کشور الکترونیک و توسعه‌یافته هستیم باید به مدرسه به عنوان کانون تحول و توسعه، موسسه تحول‌آفرین و معلمان به عنوان کارگزاران تحول توجه کنیم.
رییس شورای آموزش و پرورش هریس ادامه داد: اکنون از ۷۰ مدرسه شهری وروستایی شهرستان هریس  ۶۵ درصد مدارس هوشمند هستند و ۴۵ مدرسه شهری وروستایی ما به نوعی به خدمات اینترنتی متصل‌اند، ولی باید این تعداد افزایش یابد.
خاکپور به کارکردهای مثبت هوشمندسازی و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: این امر هزینه‌ها و فعالیت‌های کیفی را تقویت و بسترهای آموزش را به طور ساده و دقیق فراهم می‌کند، در این راه حتما از بخش خصوصی و همچنین خیران استفاده می‌کنیم.
وی یادآوری کرد : در شهر هریس تمامی مدارس برای سال تحصیلی جدید یک نوبتی خواهند شد ولی در بعضی از شهر ها مشکل فضای آموزشی داریم که رفع این مشکل، همت اداره کل نوسازی مدارس استان و خیرین را می طلبد.
امام جمعه شهرستان هریس نیز در این جلسه گفت:  سه عنصر علاقه و استعداد دانش آموز و نیاز جامعه، ملاک انتخاب رشته دانش آموزان است که اگر به این سه عنصر توجه شود، استعداد دانش آموزان شکوفا شده و باعث پیشرفت هرچه بهتر تحصیل آنها می شود.
حجت الاسلام احمدی همچنین از بالا بودن حجم کلاس ها و نیز اجبار دانش آموزان از طرف خانواده ها برای شرکت در کلاس های تقویتی و کنکور که به نوعی باعث دلزدگی دانش آموزان از تحصیل می شود، انتقاد کرد.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 2 مرداد 1398
  • توسط مدیر سایت فرمانداری هریس